logo

# Сатира

Заев: Херсонската област е вратена на Украина?? ОВИЕ СЕ СИГУРНО ОД ЛЕВИЦА ИЛИ ВМРОВЦИ!!!

насловна слика

Херсон беше ослобеден од страна на Украина откако армијата на Русија целосно се повлече! 

 

Оваа вест ја слават голем број на луѓе, но очигледно е дека Зоран Заев е дел од малцинството што не е голем фан на овој потег!

 

"Како бе вака Херосн се враќа на Украина??? Па нели имаше референдум за ова? Нели беше потпишано црно на бело договор дека Херсонската област е дел од Новорусија??? Како вака??? Ај ако не и Преспанскиот договор да  го поништиме или референдумот за промена на името??? Овие од Украина очигледно не сакаат ептен квази-референдуми и потпишани договори! Почнувам да се сомневам дека Зеленски е член на ВМРО или ЛЕВИЦА, само тие се познати по вакви глупави потези. Срамота!!! Влијанието на Апасиев и Мицкоски е стигнато до Херсон! Дно!!! Затоа нема да има ЕУ за Украина!!!" - раскажа Зоран Заев во една случајна средба со еден од нашите новинари.

 

Коментари


Остави коментар