logo

# Сатира

Заев: Не се бричам сè додека не го вратам името!

насловна слика

Заев: Не се бричам се додека не го вратам името Македонија!

 

Иако изјави дека пуштил брада на барање на синот, но и за да го одмори лицето, од извори блиски до стилистот на премиерот Зоран Заев, дознаваме дека тагата, болката и очајот од промената на името се вистинската причина поради која одбива да се избриче.

 

Како што ни пренесе нашиот извор, се' започнало пред околу месец дена во салонот на стилистот на премиерот, каде тој ја примил веста дека Бугарија повторно го блокира нашиот напредок на европскиот пат и разочаран што повторно е изигран, се решил на овој радикален чекор.

 

Во тој момент одржал емотивен говор и се заколнал дека брадата ќе го покрива неговото лице се' додека не ѝ го врати името и достоинството на мајка Македонија, кој случајно бил снимен од ПР службата и ќе се емитува на сите телевизии ден пред локалните избори.

Коментари

Кирил

Неможам да си замислам како лигушиве северџански сеуште ти веруват .

qJAs7eVOhbJdPtJmJ4J8LsuqtHcxNSbcJucSdDe5

Cesnite DOMAKINI ZA SVOETO SEMEJSTVO PA ISTO TAKA IZA SVOJATA DRZAVA KAKO MNOGUMINA SAMITE SI GO ODZEMAT ZIVOTOT R.M.KEMU PROSTI SAMO AKO SE SAMOUBIE.SPOLAJTI GOSPODE PRESUDIMU.

Rw0bq57j5oXftvosO5WgUkvYgZLue8gRwpDLYue3

Laga istoriski gledano ne stanaa, pogotovo ako se poftoruva, so cel da stand vistina?

mujGs7OfETg6mYOiOkJ0JgOoDtL83Je9nhTJxpWQ

Самоубиство би го спасило него, а и Македонија

bfRO8VFuyL8bcxh25EirUrj5dZQbkOo4tGnQfAC9

Za zloto somugo pravat nekolku Mina na makedonskiot narod za site nepravdi na zaevi I site predavnici Bogorodica daneja docekaat.amiin

pUbAakOM1ChQViMZ4V7z23BcVYbHopctlaioSASm

ФАМИЛИЈАРНИ ПОГРЕБИ ДА СИ ДОЧЕКААТ СИТЕ ТИЕ ШТО ЈА ПРОДАДОЈА МАКДОНИЈА А ОНИЕ КОИ ЌЕ ЗАЖАЛАТ ЗА НИВ НЕКА НОСАТ ,,БРАДИ ,, АКО САКААТ И НЕКА СПИЈАТ ДО ГРОБОВИТЕ НИВНИ ГНАСИ ПРЕДАВНИЧКИ

shTK6tf0XVjgodwLswhIxPMv7SxqqokT3W9jbHpK

Amin Gospode..

mSq7ufrrJmupZxkOBqkNn4DshChKu47QVA13pV07

Site.prethidnite.da.jada.g........

CVC4gqZZK1VlLavSq9TEUOQrEZaMJiYtIEN5ezb8

а браво, добар коментар, да дае Господ цел живот нс кавијар да си.... со поминат рок

mSq7ufrrJmupZxkOBqkNn4DshChKu47QVA13pV07

Site.prethidnite.da.jada.g........

xNI3WSlthHI8wy77lGZ6OzhENf8tzjoFSc4jhnLN

Kasno ti e cedo golema gteska imas i cel da se bradosas ti neka kraj

sKC67bVQHlrTPcD6BHU8Q1vK6sAixfxRL9UjWGAU

Gubre! "Ako nekoj ednas te izlazi za nesto togas toa nee tvoja greska ali ako toj ponovo te izlaze togas toa e tvoja greska!" Naiven e sekoj eden sto kemu veruva na ovaj izrod!n

GWZGlYeyf461PrdxTNL3IczpxNUyZpcFVmdGp22Q

NOZO DO KOSKA , A BRICENJE NA ONAJ SVET DA DOZIVEESH

shTK6tf0XVjgodwLswhIxPMv7SxqqokT3W9jbHpK

Gubrinja izdajnicki..

99g64eyXTAcioTTcmt0vT3U0jE4HTC3k3tECqVrP

“ од извори блиски до стилистот на премиерот Зоран Заев“ 🤣

NrxEymQFGFxiQlFiQ2pMF1fD7DcIEkcC1RR9ld5N

Да живее Заев

MLXI2XqbrdF7MnYP8vcFYJz6PDPw0oHfmifzqUNb

Да цркни Заев со си фамилија

OPJYyuGGrkdaJUTQ1zcygaACbDZMYQ6niuoIFuWr

море нек си поживее душа мачна, плус кој ќе го потроши лубриктот шо го набави Вилипче....

lOdK9qzG5INTYurXo7UlN1jZFXQHHHtdYWQJxzRx

I da se brichish i da ne se brichish..........

gFVczIqDK4nGVwTp1KeOqEpGjje4GQd0kfDhX9fM

Та бричен ,та небричен шутка не ти бега гнасо антимакедонска.

Илинка

abre decki, pa ova e sajt za humor i satira, aj malku pokrotko i satiricno so komentarite....ne deka ne se slagam so poveketo od Vas, ama ne e ova mesto za vakvi komentari

hjza93EnI7dc0CJdex1KKyLPhrrpeW9PsdjGQJT9

Така е Илинка, место кај што ќе си дадеме оддушка, на поведар начин...браво


Остави коментар