logo

# Сатира

Забрана за движење на свињи, освен ако не се шетаат со друга животиња

насловна слика

 

Нови мерки кои стапуваат на сила овој викенд! Владата најави дека ќе има забрана за движење на свињи, освен ако свињите не се шетаат со друга животиња.

 

 

"Јас сум ептен задоволен. Конечно ќе можам да се шетам низ улиците со Перо" - изјави една свиња за неговиот газда Перо

 

"Дечко, зошто ме прашуваш мене со кој ќе се шетам бе? Не сфаќам? Па немам свиња?" - одговори еден полицаец што не ни ја сфати шегата

Коментари


Остави коментар

Одбери дата на пост