logo

# Сатира

СЕ ОГЛАСИ ТАЛИБАНЕЦОТ! "Не ме споредувајте со некој како Љубчо!"

насловна слика

Можеби не е фер некој да ве споредува со злобен терорист што планира да оди преку лешеви за да стигне до својата цел, но сепак, главана тема деновиве беше тоа што еден од Талибанците личи на Љубчо Георгиевски.

 

Екипата на Кооперација ја праќа својата поддршка до Талибанецот бидејќи како што рековме, не е фер некој да биде спореден со таков човек.

 

Стапивме и во контакт со господинот од Авганистан, а во разговор со нас преку Скајп тој го кажа следново:

 

"چطور این شماره را گرفتید؟ کی گفته بهم زنگ بزنی؟ آیا شما اینجا هستید تا در مورد من سوال کنید ... Ааа, да бееее ми текна вие сте од Македонија. За оние мемињта прашувате што ме постирате сите периодов? Хаха, цепки се, да не пукнете ме изнасмеавте, хаха... Ама ипак, глупо е да ме споредуваат со некој си таму лик како Љубчо. Мислам ипак и ја имам емоции, не сакам да ме вреѓате. Ама дека се смешни...  смешни сте, мора да признаам во вакви моменти добро ми дојде хуморот хаха. Фала многу, цареви сте! Се глеаме наскоро! Позз!"

Коментари

SOLDCGUeXdsIK7HaMXGhHPGjEPvFt2D4uuFupAtL

Шо ти е маскирање, ја научил и азбуката.... од ногу доверливи извори, тоа е Љубчо, Авганистан ќе мора да се гради, разрушен од војна, а експерт за ниско и високоградби се знае кој е, плус и признат инвеститор и бизнисмен знае каде лежи капиталот....а се шушка дека и непознат инвеститор од Муртино исто слетал у Кабул, он да ти бил у друга сфера(лековити билки , масла , катрани и прашкасти супстанци)

nuXtUVWgNEV0v4gb8OwwMKVK0lR9xtgbxWOhXgJp

Ovoj vtoriov verojatno u pratnja na komandirot na policiska Prilep


Остави коментар