logo

# Сатира

СЕ ОГЛАСИ И КИЧЕЕЦ: Одев на Галичица преку Стража за да помогнам во гасењето на пожарот

насловна слика

По целодневен молк од директниот учесник во вчерашната сообраќајка на Стража, после која јавноста дозна дека Кичеец е на годишен одмор од одржување на затворската казна, денес се огласи и то,ј и ја раскажа својата страна од приказната.

 

  • Како голем љубител на природата, се пријавив за пожарникар-доброволец уште првиот ден кога почна да гори Галичица. Откако и после 4 дена не добив одговор од надлежните, извадив лажна медицинска документација само, и само, да излезам од затвор и да отидам на терен за да ја спасам планината. Максимално сум разочаран од односот на јавноста, која од мојот хуман гест направи пародија, додека јас ја ставам главата во торба за нивно добро. Ама тоа е. Вистинските херои се секогаш несфатени. – рече Кичеец.

 

Неговата несекојдневна храброст не остана незабележена, па неколку минути по неговата изјава се огласи и претседателот Стево Пендаровски, кој најави дека на 8 септември ќе го одликува Кичеец со орден за храброст и ќе го поништи остатокот од неговата казна.

Коментари

xk3MaJ9UIaW6UknGfXUzB2cIGzgpxFkZskK4wn97

а Зајко ќе му ја препушти првата љубов од Горњи Милановац, овај од Кабул, пардон од Женева ..... ма сите први како поклон за храбриот потег на имењакот.... и можен цимер у К.П. дом Идризово

Златко

PA NEKA GO ZEMI DOMA DA MUJA RAZMNOZI FAMILIJATA PRVO NEKA POCNI OD NEGO OD STVCETA PA NA SINMU I NEKA ZAVRSI KAJ ZENATAMU

i3i0ZpLV98gJCHvlX8cMnRwsH5eBWGEmHbVleepg

Koronata site ve during vo glava ni vakcini ne pomagat !!!

i3i0ZpLV98gJCHvlX8cMnRwsH5eBWGEmHbVleepg

Koronata site ve udri vo glava ni vakcini ne pomagat !!!

i3i0ZpLV98gJCHvlX8cMnRwsH5eBWGEmHbVleepg

Koronata site ve udri vo glava ni vakcini ne pomagat !!!

J0zVwI4m3bFM8Xr1KzqxibNcvbF9qaWEo6uSedR2

Naucno fantasticno-komicni izjavi za mali deca. Smeski.

wM8cbW5eOjizOtmOu4mkLTYHGVwr7YlMbAQx2Nae

Nema eden normalen vo drzavava........stoka

Владо

Nez am dali da se smeam ili da placam.

Владо

Ako ne bese ovaj ke izgorevme arno so izleze da ne spasi

oIHuSvhaIKFu9oOvlap1H3C0d3IQbgYPjbaYpFf5

Eh samo ti falese !!!

oIHuSvhaIKFu9oOvlap1H3C0d3IQbgYPjbaYpFf5

A so sto ke go nagradat tok sto mu dal lazna potvrda ?? I za

oIHuSvhaIKFu9oOvlap1H3C0d3IQbgYPjbaYpFf5

A so sto ke go nagradat tok sto mu dal lazna potvrda ?? I za

oIHuSvhaIKFu9oOvlap1H3C0d3IQbgYPjbaYpFf5

I za lazni dokumenti davaat li nagradi??Kolku ke go nagradat? Ke ima li nesto za onie koi sto rabotat cesno?????

C38lpwPgKpjc70Ujkuw9nRhORuJgOZdbNpAIZswn

A mladiot zuvor sto zgasna bre toki niedni sto so negovoto semejstvo


Остави коментар