logo

# Сатира

ПОТРЕСЕНИ ОД СЕЧАТА: Зелените од ДУИ ја напуштаат коалицијата со СДСМ

насловна слика

Врие во ДУИ по вчерашната сеча на 50 годишни стебла во Дебар Маало! Првиот еколог, Али Ахмети, видно потресен од масакрот што се случи врз стеблата во Центар, низ солзи се обрати до медиумите за да соопшти дека утрово свикал итна седница на Централниот одбор на партијата со само една точка на дневен ред – излегување од Владата.

 

- Најстрого го осудуваме овој непромислен чин и го доживуваме како личен напад на нашите зелени политики. Граѓаните треба да знаат дека ДУИ немаше никаква замешаност во сечата, ниту пак некогаш ќе биде дел од такви криминални акции. Бараме надлежните веднаш да отворат истрага и да го изведат пред лицето на правдата тој што го дозволил овој масакр. – рече лидерот на ДУИ.

 

Гласањето е закажано за 15 часот, иако веќе е сигурно дека членовите на ЦО нема да преминат преку ваквото газење на нивните принципи и ќе гласаат за излегување од коалицијата, после што Артан Груби ќе ги крене на клоци министрите и замениците на СДСМ.

Коментари

mDT9zcSbhnjCYPk38Od65yS81r9F8OiZSsjHyRQ0

Сепак се поизвесен е пресврт, прибидејќи проф.др. Аљи је вага у ороскопу, врло веома могуќе е дека ке размислат два пати(двапут мери, једном сеци - стара партиска) пред официјално излегување од влада. Како што неофицијално појаснува докторот, "Да има за народ, липите не беа берени, никој не прави чај од липа по дома, затоа ке се почне нов проект во кој липите ке бидат заменети со КАМИЛИЦА!"

OP24v6eIAvoeL8Meztr2ZaWvxUdfAdSoGe8oAOzr

Bravo drugar Alji, nobelova nagrada dear dobijash

l1fzr344HIO9fpuGx402WF2XE3dEvdwzuBR8BIbj

А да му даат концесија на Вицто, разбираш.... хахахаха


Остави коментар

Одбери дата на пост