logo

# Сатира

По препораката на Владата да се готви во малo тенџерe: Маричиќ се закани со оставка!

насловна слика

Сетот мерки за заштеда на електрична енергија што денес го презентираа министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на АД ЕСМ, Васко Ковачевски, предизвика раздор во Владата и ги раскара владините функционери.

 

Имено, како што дознаваме од извори блиски до готвачот во Влада, на предлогот да се готви во мали тенџериња бурно реагирал вицепремиерот Бојан Маричиќ и во знак на револт се затворил во својата канцеларија со закана дека доколку тоа се спроведе, тој ќе ја напушти функцијата вицепремиер за европски прашања и ќе ги земе одговорите со себе.

 

Според нашиот извор, во овој момент се' уште траат преговорите помеѓу вицепремирот и неговите колеги, кои како што дознаваме се отежнати затоа што господинот Маричиќ денес ручал само два пати.

Коментари

J6D5LHoUIYwN3eiIfPBd6RatHW3wcTCJEFS4g46D

ЕКОНОМСКИ ПРЕПОРАКИ: 1. АЈ НИЕ ЌЕ СЕ БАЊАМЕ СО СВИНСКИ (ДОМАШЕН) САПУН ... А ДРУГИТЕ БЕЕЕ??? 2. ДА СЕ ВОВЕДАТ СТРЕЛЦИ ПО ЕЗЕРАТА ПА КОЈ ВОЗИ ГЛИСЕР НА ЕЗЕРО = ШЉАКАЊЕ. 3. ДА СЕ ЗАБРАНАТ МЕРЦЕДЕСИТЕ И ДРУГИТЕ ВИСОКОЛИТРАЖНИ И СКАПИ АВТОМОБИЛИ. 4. ДА СЕ ЗАБРАНАТ ПЛАНИНАРСКИТЕ ДРУШТВА ... МИ СКИТААТ ПО ПЛАНИНИ ПА ПОСЛЕ МНОГУ ЈАДАТ - ОГЛАДНЕЛЕ ... 5. ДА СЕ ИСФРЛАТ ОД МАЛОПРОДАЖБА ГОЛЕМИТЕ ЛАЖИЦИ И ВИЛУШКИ - САМО ОД МАЛИТЕ - ПОМАЛКУ ЗАФАТНИНА БЕЕЕ. 6. ОД ЛАДЕЊЕ - САМО МАДИЊАТА ... ЕДЕН СО ДРУГ ЌЕ СИ ГИ ЛАДИТЕ. 7. ОД ГРЕЕЊЕ - ПОВЕЌЕ ГРАВ - ЕКО-ПАРНО. 8. ГЛЕДАЊЕ ТВ - САМО МРТ-1 ... НЕМОЈ ДА МИ ТРОШИТЕ НА КАНАЛИ (МОЖЕ ПОРНО РАДИ НАТАЛИТЕТ И ГРЕЕЊЕ ЗИМОСКА). 9. НА ПЕШАЧКИ - ЌЕ СКОКАТЕ НА СЕКОЈА ВТОРА ШАРА ... ДА НЕ СЕ ЛИЖЕ ЗЕБРАТА ПА ПОСЛЕ СКАПА БОЈАТА - ФЛУОРЕСЦЕНТНА БЕ. 10. КОМЕНТАРОВ - СЕКОЈ ТРЕТ ДА ГО ЧИТА А НА ДРУГИТЕ ДА ИМ ГО ЦИТИРА ... А НЕ ТУКА ДА МИ ТРОШИТЕ СТРУЈА ЗА КОМПЈУТЕРОВ.


Остави коментар