logo

# Сатира

Ковачевски: Иселениците кои ќе ги вратат странските пасоши ќе добијат електричен автомобил од фабриката во Тетово

насловна слика

Нов ден, нова примамлива шанса за сите иселеници кои имаат пасоши од земјите членки на ЕУ, САД или Австраллија, уште еднаш да ја преиспитаат својата избрзана одлука и да се вратат кон своите корени.

 

Во прашање е визијата на премиерот Димитар Ковачевски – Таче, кој од своите претпоставени, Али Ахмети и Артан Груби, денес на вонредна владина седница побара и доби дозвола да ги раздаде првите 100 автомобили што ќе излезат од фабриката во Тетово, на оние иселеници кои ќе ги исполнат бараните услови.

 

Како што дознаваме одлуката на шефовите на Таче предизвикала голем интерес кај нашите гастарбајтери, кои според нашиот извор, масовно ги враќаат европските, американските и австралиските пасоши и се упатуваат кон земјава, само да станат првите Македонци со електричен автомобил од домашно производство.

 

Нека се множат!

Коментари

EtojU7wUKDsb2MOB1teBkU2rKnyT96FiBWbOjSdi

На некој треба да му дадат електричен автомобил и да замине. Тоа ќе биде најдобро.

i9OnniVataB0L4jFnSaw2m0fEa01fwY1430eaYZV

80% ke bidat Albanci koi veke imaat i drugi pasosi a 20% Makedonci so sumlivi dokumenti. Nisto nema da bide transparetno kako i se drugo. Zatoa begaat lugeto od drzavata, se nema poverenie vo politicarite.

u7ny5jECdwZV3kuHigD7MAg673NZcN36ZJd20sIg

Stotici milioni zainteresirani za ponudata, fabrikata raboti so polna parea ke ima nov avtomobil na struja za site

ZIfzyzNoZs9eEN1jvq5TM8swQD7yn5gAo7NXwgWI

Normalno i kniska od sds , kako stimul za idnite uspesi

cHZ5v5aLmaFNzWbC6TwNrdxtb9Gnwxa7E0Zhrq2w

Kakov idiot. Malku I'm e so ukradoa se sto ne e zastrafeno.


Остави коментар